Pobjede Zrinjskog i Širokog, kiks Sarajeva na Koševu

Piše D  /  17.03.2019., 05:03h

Nogometaši Zrinjskog prekinuli su crnu seriju u drugom dijelu sezone i konačno došli do pobjede. U 23. kolu Premijer lige BiH Plemići su na svom Stadionu podd Bijelim Brijego svladali GOŠK s minimalnih 1:0.

Momčad Blaža Sliškovića je bila bolja tijekom cijelog susreta, ali i gosti iz Gabele su imali svoje prilike. Oni su i prvi zaprijetili preko Vege i Ramića, ali Brkić je obranio njihove pokušaje.

Zatim je uslijedila dominacija aktualnih prvaka koji su prvo zaprijetili preko Stojkića u 16. minuti, da bi dvije minute kasnije Rustemović pogodio vratnicu. Zrinjski je stezao obruč oko GOŠK-ovog gola, a gosti su svoje prilike čekali iz kontri, no na odmor se odlazi bez golova.

U drugom poluvremenu gledali smo nešto lošiju igru, ali ipak su Plemići došli do pobjede nakon jedanaesterca u 74. minuti. Siguran izvođač bio je Miloš Filipović koji donosi toliko iščekivanu pobjedu.

Bio je ovo tek drugi pogodak mostarske momčadi u nastavku sezone (6 utakmica), a oba je zabio Filipović. I ova utakmica je pokazala kako Zrinjski još uvijek nema raspoloženog napadača, ali ipak tri boda su ostala u Mostaru.

Identična utakmica kao u Mostaru, bila je i na Pecari gdje je Široki također slavio s minimalnih 1:0 protiv Tuzla Cityja. Jedina razlika je što su domaćini poveli u prvom poluvremenu.

U 33. minuti Bagarić pogađa mrežu gostiju nakon ubačaja Ćorluke. Isti igrač je mogao i donijeti veću prednost Širokom do kraja poluvremena, ali je prvi put bio neprecizan, a kasnije mu je Nurković skinuo zicer.

U drugom poluvremenu intenzitet igre je opao. Momčad Goce Sedloskog je kontrolirala stvari, a Tuzla City nije uspijevala doći do prilike za izjednačenje. Bolje reći, Široki joj nije dopustio.

Vodeće Sarajevo prosulo je bodove na svom Koševu odigravši 0:0 protiv Krupe.

U prvom poluvremenu gosti su s manjim posjedom imali veće prilike, a najbolju su imali u finišu kada Mandić izlazi sam pred Kovačevića, ali ga ne uspijeva svladati.

Dominiralo je Sarajevo u drugom poluvremenu, ali nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju priliku. Čak je i Krupa u 76. minuti nakon još jedne kontre imala ogromnu priliku da dođe do vodstva. Babić je ovog puta izašao sam pred Kovačevića, ali vratar Sarajeva i ovog puta čuva svoju mrežu.

U 80. minuti Mandić dobiva drugi žuti karton i Krupa ostaje s igračem manje, ali ni to Sarajevo nije iskoristilo te je završilo 0:0. Prednost Sarajeva je i dalje velika, ali Zrinjski je nakon 23. kola uspio smanjiti zaostatak koji sada iznosi 9 bodova.