Pobjeda Sarajeva u Armeniji: Odličan početak europske avanture za bh klubove

Piše D  /  11.07.2018., 05:07h

Sarajevo je najbolji mogući način otvorilo avanturu bh. klubova u Europi. U prvom pretkolu Europske lige, momčad s Koševa je u gostima svladala armenski Banants s 2:1 i tako došla nadomak prolaza u drugi krug.

Sarajevo je povelo već u 15. minuti kada ubačaj Hodžića sjajno glavom u mrežu posprema Ahmetović. Šest minuta kasnije iz dobre akcije gosti povećavaju prednost. Velkoski je upisao asistenciju, a strijelac je bio Halilović.

Nakon toga, bolja igra domaće momčadi koja je morala krenuti na sve ili ništa. Nisu uspijevali iz igre probiti obranu Sarajeva, ali zato jesu iz prekida. Ayvazyjan je u 34. minuti pogodio iz slobodnjaka nakon loše intervencije vratara Pavlovića.

Do kraja poluvremena domaći su nastavili s pritiskom, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali mreža Pavlovića je mirovala.

U 52. minuti Ayvazyan ponovno prijeti iz slobodnog udarca. S 30 metara odlično je pucao, ali ovog puta vratnica je saveznik Sarajeva.

Nakon toga ušlo se u mirniji tijek meča. Sarajevo je rutinski kontroliralo susret, a Banants je uspio stvoriti samo nekoliko poluprilika, nedovoljnih da dođu do izjednačenja. Na kraju je ostao rezultat iz prvog poluvremena 1:2.

Od ostalih bh. klubova Zrinjski danas (18:00) igra u Slovačkoj protiv Spartaksa susret 1. pretkola Lige prvaka, a sutra Željezničar ide u Estoniju kod Narve, dok Široki Brijeg na Pecari dočekuje slovenski Domžale u utakmicama 1. pretkola Europa lige.

18. travanj 2024 09:17