Pobjeda Rome, Kalinić ostao na klupi

Piše D  /  15.09.2019., 10:09h

Nakon poraza u prva dva kola talijanskog prvenstva, Cagliari je u nedjelju u gostima dobio Parmu sa 3-1, a hrvatski veznjak Marko Rog ponovno je bio u početnoj postavi Cagliarija i igrao je do 83. minute. Dvostruki strijelac za Cagliari bio je Luca Ceppitelli (23, 39), a jedan pogodak dodao je Giovanni Simeone (77), dok je za Parmu zabio Antonino Barilla (58).

Lazio je u gostima kod SPAL-a vodio od 17. minute, kada je Immobile zabio iz penala. No, u drugom poluvremenu igrači SPAL-a uspjeli su napraviti preokret. Andrea Petagna u 63. minuti pogađa za 1-1, a pobjedu domaćinima donosi slovenski nogometaš Jasmin Kurtić u sudačkoj nadoknadi (90+2).  Rezervni golman SPAL-a Karlo Letica ostao je na klupi za pričuve, prenosi Hina.

Brescia je nakon prvog poluvremena vodila sa 3-1, da bi gosti iz Bologne na kraju slavili sa 4-3. Ključni trenutak dogodio se u 48. minuti kada je Brescia ostala sa igračem manje, jer je veznjak Daniele Dessena dobio drugi žuti karton zbog simuliranja. Nakon toga uslijedio je preokret i golovima  Rodriga Palacia (56), Stefana Denswila (60) i Riccarda Orsolinija (80) Bologna je došla do pobjede.

Nedjeljnji program 3. kola počeo je susretom Genoe i Atalante, a nogometaši Atalante, prvog protivnika Dinama u Ligi prvaka, slavili su u sa 2-1.

Atalanta je povela u 64. minuti golom Muriela iz jedanaesterca, a potom su dva gola pala u sudačkoj nadoknadi. Prvo je izjednačio Domenico Criscito iz penala u prvoj minuti nadoknade vremena, a petoj minuti dodanog vremena Duvan Zapata je donio pobjedu Atalanti. Marijo Pašalić je igrao za goste do 56. minute,

Dan ranije Juventus je odigrao 0-0 na gostovanju kod Fiorentine, a Udinese, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je poražen na San Siru od Intera sa 0-1, nakon što su gosti veći dio utakmice igrali s igračem manje. Za Inter, koji je trećom pobjedom preuzeo vrh ljestvice, cijeli susret odigrao je Marcelo Brozović.

Večeras se sastaju Verona – AC Milan, a u ponedjeljak Torino i Lecce.

15. travanj 2024 12:42