Pobjeda Plemića! U Mostaru pala Gračanica

Piše D  /  17.10.2018., 08:10h

Rukometaši Zrinjskog ostvarili su svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni svladavši na domaćem parketu momčad Gračanice u 3. kolu Premijer lige BiH.

Plemići su u dvorani na Bijelom Brijegu slavili s minimalnih 29:28 i tako još jednom pokazali kako će ova dvorana biti teško osvojiva tvrđava za protivnike i ove sezone.

Zrinjski je vodio tijekom cijele utakmice, ali gosti nisu dozvoljavali Plemićima da se odlijepe na osjetniju prednost. Mostarci su vodili 2-3 razlike, a Gračanica je stizala taj zaostatak.

Na odmor se odlazi s 18:16 za Plemiće.

U nastavku Zrinjski dugo drži Gračanicu na tri gola zaostatka, a u 53. minuti Bošković pogađa za 27:23 i prvi put domaćini odlaze na četiri gola razlike. U posljednjoj minuti gosti dolaze na pogodak zaostatka (29:28), a kapetan Mandarić ima sedmerac za potvrdu pobjede. No, Mandarić ne uspijeva realizirati kazneni udarac, ali su se na kraju Plemići ipak obranili te slavili s 29:28.

Najefikasniji kod Zrinjskog bio je Bernard Mandarić sa 6 golova. Zanimljivo, kapetan Zrinjskog je u sve tri utakmice ove sezone zabio po šest golova. Marić je zabio 5, a Bošković i Kožulj po četiri gola. Tri gola je pridodao Grgića, a po dva su zabili Ivanović i Perić. Džeba je zabio jedan pogodak.

27. travanj 2024 02:21