Pobjeda Izviđača u posljednjem ogledu pred početak prvenstva

Ljubuški, 14.09.2019. u 18:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Leotar 32:26 (14:16)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 50.
Suci: Ivan Džolić i Ivan Šarac (Ljubuški).

RK Izviđač CO: Grbavac (5 obrana), Mandić (11 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 4, Alilović 2, Ivanović 5/3, Kos 1, Jozinović 4, Primorac 3, Šoljić 1, Lukenda, Delić 4, Maretić 6, Miličević, Pavlak, Buntić 2, Muhović .
Trener: Mario Bjeliš.

RK Leotar: Savović (2 obrane), Radović (9 obrana, 1 sedmerac), Draganić 2, Nikolić 3, Abramović, Miličević 8/4, Parežanin, Milojević 3, Bugarinović 3, Uljarević 3, Ninković, Srdanović 1, Ratković, Janković 3.
Trener: Darko Tavrić

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Leotar 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/3, Leotar 5/4.

Posljednju pripremnu utakmicu prije početka nove natjecateljske sezone 2019/2020 u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom sinoć su odigrali rukometaši Izviđač Central osiguranja i trebinjskog Leotara.

Bila je to prilika trenerima Bjelišu i Tavriću da provjere i udare posljednji „glanc“ svojim momčadima pred nastupajuće utakmice za premijerligaške bodove. Napomenimo da trener Mario Bjeliš, u ovom ogledu, nije mogao računati na usluge svojih najiskusnijih rukometaša Nikole Džone i Josipa Buljubašića, ali svi ostali koji su bili u zapisniku dobili su svoju priliku.

Izviđač je dobro krenuo i u prvih desetak minuta stigao do prednosti (7:3), ali Trebinjci su konsolidirali svoje redove i ubrzo poravnali rezultat (7:7). Nakon toga, uglavnom, se igralo u ritmu „gol za gol“ da bi u završnim minuta prvog dijela gosti zahvaljujući, ponajviše, vrataru Radoviću došli do prednosti (14:16) s kojom je i okončano poluvrijeme.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali puno bolje i efikasnije tako da su brzo stigli do poravnanja rezultata (19:19), a nakon toga preuzimaju vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja susreta. Prevagu na stranu „Skauta“ ostvario je vratar Matej Mandić koji u drugom dijelu obranio 11 šutova uz nevjerojatnih 52 % posto uspješnih obrana.

U momčadi Izviđača najefikasniji je bio Duje Maretić sa šest pogodaka, pet pogodaka postigao je Miljan Ivanović, a po četiri Vedran Delić, Milan Vukšić, Stjepan Jozinović.
Miličević je u momčadi gostiju s osam pogodaka bio uvjerljivo najefikasniji, dobru partiju pružio je vratar Luka Radović s devet obrana.

Rukometašima Izviđač Central osiguranje ostaje još jedan tjedan da „uštima“ posljednje detalje kako bi što spremnije dočekao početak prvenstva i susret sa Slogom u Doboju koji se igra sljedećeg vikenda, stoji u priopćenju.

19. travanj 2024 04:12