Plemići poraženi i na otvaranju bh. prvenstva, Mladost mirnija u završnici

Piše D  /  21.10.2018., 08:10h

Aktualni prvaci nisu najbolje ušli u novu prvenstvenu sezonu. Zrinjski je u 1. kolu bh. lige poražen u Mrkonjić Gradu od Mladosti s 92:77 i tako računajući i ABA 2 ligu upisali peti poraz u novoj sezoni.

Bila je to od samog starta tvrda i izjednačena utakmica, a tome najbolje u prilog ide činjenica kako je najveća prednost koju je jedna momčad imala ona s početka druge četvrtine kada je Mladost vodila s pet koševa razlike (30:25). Pred kraj dionice tricom Sokolovića je i Zrinjski otišao na plus pet (37:42).

Na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom gostiju 43:45.

U trećoj dionici Mladost ubacuje u brzinu više, Zrinjski radi nekoliko grešaka u napadu, a obrana Mostaraca kao i u utakmicama ABA 2 lige je bila propusna. U tim trenucima domaćini rade osjetniju prednost i odlaze na plus deset (64:54), a u posljednju dionicu se odlazi s 71:62 za momčad iz Mrkonjić Grada.

Na polovici 4/4 Zrinjski je stigao na koš zaostatka 71:70 poenima Miličevića, ali su u nastavku Plemići propustili priliku da pređu u vodstvo. A, onda se za Mladost ukazao Koča Jovanović koji tri minute prije kraja s dvije vezane trice odvodi domaćine na 79:70. Nakon toga nije imao Zrinjski snage za povratak, a Mladost je Mostarce dokrajčila s 92:77.

Kada primite ovoliki broj koševa, logično je zaključiti kako je obrana igrala, ali ono što još više brine je efikasnost Mostaraca. Samo 54% za dva i 32% za tri poena. Pridodamo li tome 20 pogrešaka gostujuće momčadi, rezultat je realan.

Mladost su do pobjede predvodili Dušan Stanković s 18 i Koča Jovović s double-double učinkom od 16 koševa i 10 skokova. Kod Zrinjskog su najbolja bila dva Aleksandra. Todorović sa 16 i Sokolović s 15 koševa.

17. travanj 2024 07:26