Petra Martić ipak nije uspjela do velikog finala

Piše D  /  15.05.2021., 04:05h

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u finale WTA turnira u Rimu nakon što je u polufinalnom ogledu izgubila od Čehinje Karoline Pliškove 1:6, 6:3, 2:6.

Martić je tako ostala bez plasmana u svoje peto WTA finale, dok je Pliškova izborila čak 30. finale u karijeri pri čemu je dobila 16 turnira. Martić je već u prvom gemu izgubila servis. Potom još dva puta, pri rezultatu 3:1 i 5:1 i Pliškova je ekspresno dobila prvi set sa 6:1 za 28 minuta. U drugom setu Martić je zaigrala daleko bolje.

Do rezultata 3:3 obje su tenisačice držale servise, a onda je hrvatska tenisačica s tri gema u nizu, uz dva breaka, dobila set sa 6:3 izjednačivši na 1:1. Odlučujući, treći set je počeo loše po našu igračicu. Na samom startu je izgubila  servis, no u četvrtoj igri se vratila izjednačivši na 2:2.

Nažalost, uslijedila je serija Čehinje od četiri gema u nizu, uz dva breka, nakon čega je priča bila gotova. Bio je to njihov sedmi međusobni susret i treća pobjeda 29-godišnje Čehinje. U drugom polufinalu igrat će Poljakinja Iga Swiatek i Amerikanka Coco Gauff.

Pobjednica lanjskog Roland Garrosa je današnjem četvrtfinalu pobijedila Ukrajinku Elinu Svitolinu sa 6:2, 7:5, dok je Gauff u petak izborila polufinale nakon što joj je Australka Ashleigh Barty predala meč pri rezultatu 6:4, 2:1, prenosi Hina.

22. travanj 2024 09:18