Petarda Lekinog Bruggea u derbiju kola belgijskog prvenstva

Piše D  /  23.12.2018., 05:12h

Club Brugge hrvatskog trenera Ivana Leke se polako diže u formi. Genk im je pobjegao na sedam bodova, ali aktualni prvaci se ne predaju. U derbiju 20. kola belgijskog prvenstva Club Brugge je pred svojim navijačima razbio Antwerp s 5:1.

Domaćini su poveli u 21. minuti golom Dennisa, a prije kraja poluvremena na 2:0 je povisio Schrijvers. U nastavku Club Brugge nije posustajao već je nastavio puniti mrežu gostiju. U 54. minuti Rits povećava vodstvo, a deset minuta kasnije Dennis svojim drugim pogotkom povisuje na 4:0.

Počasni pogodak za Antwerp zabio je Van Damme, ali nekoliko minuta kasnije Vanaken iz penala postiže peti pogodak domaćina za konačnih 5:1.

Matej Mitrović je odigrao cijeli susret za prvaka Belgije, dok je Karlo Letica susret odgledao s klupe.

Ovo je bila Lekina 11. pobjeda u prvenstvu i primakli su se Genku na četiri boda, ali vodeća momčad ima i utakmicu manje.

25. travanj 2024 14:35