Petarda Leipziga na gostovanju kod Schalkea

Piše D  /  22.02.2020., 10:02h

Već u 1. minuti Sabitzer je fantastičnim golom s 20 metara probio Schalke, a na drugi gol čekalo se točno sat vremena. U 61. minuti Timo Werner je prošetao domaćom obranom i onda strašnim udarcem probio golmana za 2:0 i onda se otvorilo. Osam minuta kasnije Halstenberg je glavom povisio na 3:0, Angelino je u 80. minuti zabio za 4:0, a konačni rezultat postavio je Forsberg minutu prije kraja. Briljantnu utakmicu odigrao je Cristopher Nkunku koji je upisao četiri asistencije, a Dani Olmo je cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Borussia Dortmund ostala je u utrci za prvo mjesto pobjedom 2:0 u gostima kod Werdera. Žuto-crne u vodstvo je doveo Dan-Axel Zagadou u 52. minuti, a Haland je u 66. minuti zabio drugi gol za goste. Norvežaninu je to bio deveti gol u prvenstvu, a 11. ukupno od kad je u siječnju došao u Borussiju.

Hertha je doživjela katastrofu kod kuće protiv Kölna koji ju je pregazio 5:0, a Fortuna je s 2:0 bila bolja također u gostima kod Freiburga. Zanimljivo, nijedan domaćin u subotnjem programu nije upisao pobjedu, a da to ne učini ni Borussia Mönchengladbach pobrinuo se Hoffenheimov branič Ribeiro koji je izjednačio na 1:1 u 92. minuti.