Perišić zabio u pobjedi i velikom koraku Intera prema Ligi prvaka

Piše D  /  14.04.2019., 10:04h

Inter je teže nego se očekivalo uspješno preskočio prepreku u 32. kolu Serie A pobijedivši Frosinone u gostima s 1:3, a u veoma važnoj pobjedi milanskog kluba pogodak je zabio i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Gosti iz Milana su došli u vodstvo u 19. minuti golom Nainggolana nakon sjajnog ubačaja D‘Ambrosija. U 36. minuti dosuđen je kazneni udarac za Inter nakon što je Škrinjar srušen u šesnaestercu gostiju. Odgovornost je preuzeo Ivan Perišić i poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu za sigurnih 0:2 na poluvremenu.

Bio je to sedmi pogodak Hrvata u sezoni, a upisao je još i osam asistencija.

No, u drugom dijelu budu se Frosinone i odmjerenim udarcem Cassate u 61. minuti dolazi do 1:2 te nastavlja s napadima za izjednačenje. Ali, Inter se odlično branio i u trećoj minuti sudačke nadoknade sjajnu kontru i akciju gostiju završava Vecino za konačnih 1:3.

Ovom pobjedom Inter je napravio ogroman korak prema plasmanu u Ligu prvaka jer su trenutno na trećoj poziciji i gradskom rivalu Milanu bježe pet bodova.