Ovo je već zabrinjavajuće: Jedan od najtežih poraza u povijesti Kovačevog Bayerna kod bivšeg kluba

Njemačka Bundesliga

stu 02, 2019

Bayern Munchen je u 10. kolu njemačke Bundeslige doživio težak poraz od Eintracht Frankfurta. Kovač je poražen kod bivšeg kluba s visokih 5:1 i tako pao na četvrto mjesto ljestvice.

Možda i ključni trenutak dogodio se u 9. minuti kada Paciencia bježi obrani Bayerna, Boateng ga stiže na vrhu šesnaesterca i ruši. Sudac je prvo pokazao na bijelu točku i žuti karton njemačkom braniču, ali je nakon pregleda VAR-a promijenio svoju odluku.

Crveni karton za Boatenga, kao zadnjeg čovjeka obrane i slobodan udarac za Eintracht.

Od tada je sve krenulo nizbrdo za Bavarce, a domaćini su s igračem više lagano dolazili do prilika. U 25. minuti lopta sretno dolazi do Kostića koji pogađa za 1:0, a osam minuta kasnije se lopta ponovno sretno odbija do Sowa koji postavlja 2:0.

No, Robert Lewandowski pokazuje kako se nalazi u životnoj formi i u 37. minuti sve sam radi. Okreće svog čuvara, oslobađa se drugog i ispod noge Ronnowu provlači loptu za 2:1 i veliku nadu Bayernu da u drugom dijelu može popraviti stvari.

Ali, te nade je ugasio Abraham već u 49. minuti kada pogađa za 3:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 61. minuti kada Hinteregger zabija za 4:1 i veliko slavlje domaćih navijača koji su bili uvjereni da njihovi ljubimci dolaze do pobjede.

Konačnu točku na 'i' Eintracht je postavio u 85. minuti kada su se domaćini prošetali kroz očajnu gostujuću obranu, a Pacencia po peti put matirao Neuera za jedan od najtežih Bayernovih poraza u povijesti Bundeslige.

Da stvar bude još gora za navijače Bavaraca, obje Borussije i RB Leipzig su došli do pobjeda. Monchengladbach je slavio kod Bayer Leverkusena s 1:2, dok je Dortmund lagano svladao Wolfsburg s 3:0. RB Leipig je do nogu potukao Mainz na svom terenu svladavši ih s 8:0.