Otvaranje iz snova: Vatreni bez puno muke svladali Nigerijce

Piše D  /  16.06.2018., 10:06h

Nije mogao bolje završiti ovaj subotnji dan. Nakon kiksa Argentinac i remija s Islandom, Hrvatska je svladala Nigeriju s 2:0 i nakon prvog kruga zasjela na prvo mjesto skupine.

Kao što smo se svi nadali, Dalić je izveo sva četiri napadača u prvih 11. I moralo je to uroditi plodom...

U 14. minuti Hrvati dolaze do prve velike prilike. Rebić se sjajno oslobodio čuvara, gurnuo do Mandžukića koji ostavlja do Perišića, ali krilni napadač milanskog Intera šalje loptu preko gola.

Dvije minute kasnije i Kramarić se okušao dalekometnim udarcem, ali ni njegov udarac ne ide u okvir gola.Nakon toga umrtvila se utakmica, Vatreni su imali posjed, ali prave prilike nismo vidjeli.

Ali, u 32. minuti Hrvati konačno probijaju bedem Nigerijska. Modrić je ubacio iz kornera, Rebić prebacio loptu, a Mandžukić poletio zrakom i uz pomoćEteboa zabija za ludnicu na tribinama. Na kraju je auto/gol pripisan Etebou.

Do kraja poluvremena Vatreni su imali još jednu veliku priliku. Rakitić je sjajno pronašao Kramarića koji iz teške pozicije glavom šalje loptu tik iznad grede.

Na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću Hrvatske.

U nastavak su bolje ušli Nigeriji, imali su dobru priliku iz kornera kada se Ndidi našao u dobroj prilici, no nije bilo promjene rezultata.

Iako su Nigerijci imali podjela lopte do prve velike prilike dolazi Hrvatska.

Fantastičan ubačaj za Rebića koji s 5 metara iz prve šalje loptu preko gola.

Uvijek su se naivne činile afričke reprezentacije poriv nas, a tako je bilo i u 70.  minuti.

Nakon značaja iz kornera Mandžukić je hrvačkim zahvatom oboren. Penal za Hrvatsku kojeg u pogodak pretvara kapetan Luka Modrić. Velikih 2:0 za Hrvatsku i slavlje pobjede je već moglo početi.

Do kraja su Vatreni iskusno, u maniru najboljih reprezentacija sačuvali prednost i više nego sigurno slavili.

Bilo je pravo olakšanje gledati jednu utakmicu reprezentacije Hrvatske bez puno stresa.