Osijek ostao neporažen u Gradskom vrtu, Hajduk promašio zicer i pogodio vratnicu

Piše D  /  29.02.2020., 05:02h

Za tri boda će više žaliti Splićani, pamtit će se zicer Jaira iz prvog poluvremena te stativa Mije Caktaša u drugom nakon majstorije u šesnaestercu Osijeka.

Podsjetimo, Osijek je posljednji put na svom terenu izgubio 19. veljače 2019. baš protiv Bilih 1:0, a ovim remijem Bijelo-plavi ostali su i dalje u borbi za tu drugu poziciju jer za rivalom iz Splita zaostaju i dalje šest bodova.

Prvih 45 minuta proteklo je u tvrdom, taktičkom nogometu, u kojem se Osijek orijentirao na kontranapade.

Tudorov Hajduk posebno je bio čvrst straga zahvaljujući trojcu Mujakić - Dimitrov - Ismajli pa je zbog visoko postavljene obrambene linije gost mogao uspostaviti viši posjed i provesti više vremena u polovici Osijeka, prenosi Index.

To im je u 17. minuti donijelo najveću šansu prvog poluvremena. Hajdukov kapetan Mijo Caktaš gurnuo je loptu u prostor za Brazilca Jaira, ovaj je izašao sam na Ivicu Ivušića i s visine desetak metara prebacio cijeli gol.

Osijek se probudio u 23. minuti, pokušali su s lijeve strane preko Talysa, no obrana Splićana bila je koncentrirana. Hajduk je prijetio u 27. i 35. minuti preko Josipa Juranovića, oba puta bezopasno za Ivušića.

U drugom poluvremenu Osijek kreće hrabrije i otvorenije, prvih desetak minuta su više u Hajdukovoj polovici i opasnosti stvaraju uglavnom preko najboljeg strijelca HNL-a Mirka Marića.

Do 65. su morali čekati za nešto konkretno i to im je poklonio gost iz Splita - Juranović je vraćao loptu glavom prema golmanu Posavcu s nekih 20-ak metara, presjekao je to Marić, ali nakon toga odlazi previše ukoso i situacija ekspresno propada.

U 69. minuti majstorija Mije Caktaša završava na stativi Osijekovog gola. Jairo je poslije auta s desne strane prebacio loptu glavom na drugu stativu gdje je Hajdukov kapetan lijepo smirio loptu, namjestio se na udarac pa pogodio desnu stativu Ivušićevog gola koji je već tu bio savladan.

Osijek preko svog najboljeg veznjaka Laszla Kleinheislera uzvraća u 75. minuti. Mađarski reprezentativac je pobjegao u kontri po desnoj strani, došao do prilike za udarac s desetak metara nakon što se fintom riješio Ismajlija i Dimitrova pa tukao u Posavca koji je to odbio ispred sebe.

Tudorov džoker Samuel Eduok u 85. minuti, četiri minute nakon ulaska u igru, ne koristi nesporazum kapetana Ante Majstorovića i golmana Ivice Ivušića pa s pet metara prebacuje cijeli gol iz dobre situacije.

U sljedećem kolu Hajduk dočekuje Dinamo, Osijek ide kod Istre 1961 u Pulu.