Odlična predstava Plemića: Na Bijelom Brijegu pao nekadašnji prvak Europe

Piše D  /  06.12.2018., 10:12h

Košarkaši Zrinjskog upisali su drugu vezanu (treću ukupno) pobjedu u ABA 2 ligi. Nakon Heliosa Domžalea, na Bijelom Brijegu je u 10. kolu pala i momčad Splita s 80:72.

Od početka se vidjelo kako će to biti tvrda i neizvjesna utakmica. Nitko nije uspijevao da se odlijepi na veću prednost, a Zrinjski je muku mučio sa šutom iz igre. No, kada je konačno Bakić pogodio tricu, Plemići odlaze do najvećih plus šest (27:21), ali je Kedžo uzvratio na isti način te prva dionica završava 27:24.

U drugoj četvrtini Split radi preokret i zadržava minimalnu prednost. I dalje Zrinjskog nije služio šut, pa ni slobodna bacanja, a većinu poena koji su postizali bilo je polaganjem. Split je pobjegao također na plus šest (34:40), ali je Miličević postavio rezultat prvog poluvremena 37:40.

Agresivnom igrom nakon povratka iz svlačionica, Mostarci su prešli u vodstvo, proradio je šut koliko-toliko iako je i dalje bio skroman, ali najveći problem su bila slobodna bacanja. No, borbeni su bili Plemići te su i te nedostatke nadoknadili i došli do najvećih plus sedam (59:52), a u zadnju dionicu se odlazi s (61:57).

Puno je puta Zrinjski ove sezone ispustio pobjedu u posljednjoj četvrtini. Dobivene utakmice su pretvarali u iznenađujuće poraze, ali večeras smo vidjeli jednu rutinski odrađenu četvrtinu. Stvorili su Plemići brzo prednost od osam razlike i to im je dalo određenu mirnoću, dok su gosti s druge strane brzopleto promašivali iz neizrađenih akcija.

Na kraju zasluženo slavlje Zrinjskog s 80:72.

Pokazala je momčad Hrvoja Vlašića večerašnjom utakmicom kako je kriza iza njih i kako polagano sve sjeda na svoje mjesto. Vrijedi spomenuti kako su Mostarci sjajno zatvarali obruč i na kraju imali više skokova od Splita koji ima Cobbinsa (ZRI-33, SPL-27). Jedino što nije bilo dobro su ta slobodna bacanja (koja su popravili u posljednjoj dionici) jer je 13 od 23 ipak premali postotak.

Zrinjski je do pobjede predvodio Marko Ramljak s 18 poena. Todorović je zabio 13, a Miličević 12. Dvoznamenkasti su još bili Smajlagić i Sokolović s po 10 poena. Kod Splita su najefikasniji bili Marčinković sa 16 i Cobbins s 15 poena (9 skokova).

U narednom periodu Zrinjskom slijede tri teška gostovanja. U nedjelju gostuju u Tuzli kod Slobode u domaćem prvenstvu, a zatim slijede dva gostovanja u ABA 2 ligi kod Vršca i Dynamica.

26. travanj 2024 04:45