Odbojkašice Orašja otvorile sezonu sigurnom i uvjerljivom pobjedom protiv ekipe Maglaja

Piše D  /  10.02.2020., 06:02h

Žokice su zaigrale s puno odgovornosti samopouzdanja i u prva dva seta konstantno održavale razliku, tako da gošćama nisu dopustile da se približe. Ipak, djevojke iz Maglaja, koje se bore za opstanak u ligi, stigle su u pojačanom sastavu i u trećem setu zaigrale puno hrabrije, tako da su bile blizu osvajanja seta.

–”Pokazalo se da je rezultat od 2:0 jako osjetljiv i nestabilan, pogotovo u ovoj kategoriji igračica kada im popusti koncentracija. Naša ekipa je još uvijek u sazrijevanju, što su gošće iskoristile i u većem dijelu seta bile u vodstvu. Malo smo kombinirali i pojedine igračice rotirali kroz igru, što se pokazalo uspješnim i na koncu smo uz veliku potporu navijača dobili set 27:25. Čini se da je upravo treći set „probudio“ naše navijače koji su osjetili da je curama potrebna pomoć i drago nam je da su se odazvali u velikom broju”, kazao je trener ŽOK Orašje Mehmed Memišević.

Promatrajući učinak ekipe Orašja, razvoj situacije na parketu dopustio je treneru Memiševiću da pruži prigodu svim igračicama, što su na zadovoljstvo navijača korisno iskoristile. Ipak, u presudnim trenucima u završnici trećeg seta, kad se lomio rezultat, odgovornost u svoje ruke hrabro su preuzele Nikolina Tomašević, Suzana Stjepanović i Ružica Pajić. Uz pomoć svih djevojaka na parketu i uz veliku podršku navijača, s nekoliko efektnih prolaza na mreži, donijele su odlučujuće poene svojoj ekipi.

Ovom pobjedom Žokice su izbile na čelo ljestvice i još više povećale razliku od trećeplasirane Gradine–Herceg koja je doživjela poraz u Bihaću. – “U narednom kolu očekuje nas teško gostovanje upravo u Srebreniku, što je i derbi kola. Gradina je uz Bosnu jedina ekipa koja nas je pobijedila u Orašju i mi se nadamo uzvratiti za poraz istom mjerom kako bi s Kalesijom ostali u utrci za prvaka. Odradili smo dobre pripreme i sigurni smo da zajedništvom koje nas krasi, možemo do kraja dobiti sve protivnice”, poručila je igračica Orašja Nikolina Pejić, prenosi Radio Orašje.

19. travanj 2024 05:51