Od danas je Kovačić izgubio mjesto u startnoj postavi Chelseaja

Piše D  /  20.10.2018., 03:10h

Derbi 9. kola engleske Premier lige odigrali su Chelsea i Manchester United, a na Stamford Bridgeu je završilo neriješeno 2:2.

Chelsea je poveo golom Rudigera u 21. minuti, ali je Martial s dva pogotka preokrenuo rezultat na 1:2. Ipak Plavci iz Londona dolaze do boda u šestoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Ross Barkley.

Matej Kovačić je bio starter za Chelsea, ali ga je Sarri zamijenio u 69. minuti baš umjesto strijelca Barkleya. Hrvatski veznjak je ponovno odigrao solidnu utakmicu i ponovno to nije bilo ništa posebno od igrača od kojeg se očekivalo da u Londonu podigne svoju igru na razinu više, da konačno izađe iz sjene velikih veznjaka i sam postane jedan od njih.

Otišao je iz Real Madrida jer nije želio ulaziti s klube, a u Chelseaju je dobio mjesto u prvih 11. No, pitanje je do kada će biti starter? Kako stvari stoje, nakon ove utakmice Kovačić će gotovo sigurno izgubiti svoje mjesto u početnoj postavi. U posljednje vrijeme Barkley pokazuje puno bolju igru i ovo mu je drugi susret zaredom da se upisuje u strijelce za Chelsea.

Dok je Kovačić solidan, Barkley trese mreže i pokazuje puno agresivniju igru koja se u Engleskoj cijeni. Tako da od sljedećeg kola možemo očekivati Barkleya u startnoj postavi, a Kovačić će ponovno biti igrač koji će ulaziti s klupe jer nakon 9. kola Premiershipa nije pokazao ono što se od njega očekivalo. Nije postao veznjak koji će rješavati utakmice.

Vrijedi spomenuti kako je derbi obilježio i Mourinhov ispad u završnici susreta. Jedan od članova stručnog stožera Chelseaja je slavio gol Barkleya ispred klupe Uniteda i čini se kako je nešto dobacio Mourinhu. Portugalac se odmah sjurio prema njemu i izazvao veliku gužvu koju je osiguranje jedva smirilo.

25. travanj 2024 12:08