Očajan ‘Hercegovački derbi‘ u Mostaru: Zrinjski - Široki Brijeg ništa : ništa

Piše D  /  15.09.2018., 09:09h

Mostarci su prije ovog susreta povezali tri pobjede te su se priključili vrhu ljestvice, dok je Široki muku mučio s efikasnošću koja se večeras nastavila i s novim trenerom Gocom Sedloskim. Širokobriježani su nakon gostovanja u Mostaru povezali četiri utakmice u kojima nisu zatresli mrežu.

Široki Brijeg je prvi došao do prilika u Mostaru. U 19. minuti pokušali su Babić i Bagarić, ali je vratar Zrinjskog Brkić skinuo njihove udarce. Nakon toga ušli smo u mirniji dio igre, čvrste obrane i jedne i druge momčadi nisu dozvoljavale niti jednu ozbiljniju priliku.

Do novih uzbuđenja se čekalo do finiša prvog poluvremena. U 41. minuti Bagarić je odlično gađao i svladao Brkića, ali Jakovljević s gol crte izbija loptu i spašava Plemiće. Do svoje prve prilike Zrinjski je došao u 43. minuti i to preko Barišića, no branič aktualnog prvaka BiH ne pogađa, te se na odmor odlazi s 0:0.

I u nastavku je Široki prvi zaprijetio. U 49. minuti Čabraja je imao veliki zicer, ali napadač gostiju ne pogađa iz te prilike.

U biti bila je to i posljednja prilika vrijedna spomena na ovoj utakmici koja nikako nije opravdala ulogu derbija...

Sarajevo je pobjedom nad Tuzla Cityjem od 2:0 na Koševu preuzelo vrh ljestvice, barem zakratko jer Željezničar sutra ima priliku vratiti se vodeće mjesto eventualnom pobjedom na Grbavici protiv Radnika.

15. travanj 2024 09:43