Nubela divljačkim startom ‘polomio‘ Mijata Gačinovića

Piše D  /  15.12.2019., 10:12h

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke je pobijedio Eintracht sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Benito Raman u 53. minuti.

Domaćin je od 66. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen vratar Alexander Nubel zbog oštrog prekršaja izvan kaznenog prostora.

Nubel je divljačkim i neopreznim startom ‘polomio‘ Mijata Gačinovića koji je zbog ozljede napustio teren.

U prvom nedjeljnom susretu Wolfsburg je sa 2-1 slavio protiv Borussije Moenchengladbach koja se tako nije uspjela vratiti na vrh Bundeslige.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Xaver Schlagera, a izjednačio je Breel Embolo samo dvije minute kasnije. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Max Arnold je u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu domaćinu.

Josip Brekalo je za domaći sastav igrao posljednjih pola sata.

Borussija je ovim rezultatom propustila priliku vratiti se na vrh ljestvice. Ostala je druga sa 31 bodom, dva boda manje od vodećeg RB Leipziga.

Treća je Borussia Dortmund sa 29 bodova, Schalke je četvrti sa 28 bodova, dok Bayernna petom mjestu ima 27 bodova.

REZULTATI:

Schalke - Eintracht              1-0 (Raman 53)

Wolfsburg - Borussia Moen.       2-1 Schlager 13, Arnold 90+1 / Embolo 15)

U subotu:

Bayern - Werder                  6-1 (Coutinho 45, 63, 78, Lewandowski 45+4, 72, Muller 75 / Rashica 24)

Hertha - Freiburg                1-0 (Darida 53)

Mainz - Borussia Dor.            0-4 (Reus 32, Sancho 66, T. Hazard 69, Schulz 84)

Koeln - Bayer                    2-0 (Cordoba 73, Bornauw 84)

Paderborn  - Union Berlin        1-1 (Proger 33 / Ingvartsen 7)

Fortuna Düsseldorf  - RB Leipzig 0-3 (Schick 2, Werner 58-pen, Mukiele 75)

U petak:

Hoffenheim - Augsburg            2-4 (Skov 14, Locadia 80 / Max 11, 51-11m, Jensen 56, Iago 85)