Novi sjajan rezultat Leone Popović

Piše D  /  22.11.2020., 03:11h

Popović je zaostala 2.58 sekundi za pobjednicom Slovakinjom Petrom Vlhovom. Ona je i jučer slavila na istoj stazi. Druga je završila Švicarka Michelle Gisin koja je ostala iza Vlhove 38 stotinki. Treća na postolju je Austrijanka Katharina Liensberger, a ona je zaostala 57 stotinki, piše Index Sport.

Hrvatskoj skijašici ovo je drugi najbolji rezultat karijere i najbolji u slalomu u Svjetskom kupu. Bolje je odskijala jedino kombinaciju u švicarskoj Crans Montani kada je završila 17. Na jučerašnjem slalomu je završila 27., a u obje utrke je startala na tek 55. poziciji.

Petra Vlhova je vodeća slalomašica s maksimalnih 200 bodova i vodeća u ukupnom redoslijedu s 260. Drugoplasirana u ukupnom redoslijedu je Michelle Gisin sa 175 bodova, a treća je Shiffrin sa 125. Leona Popović je sa 17 bodova na 21. mjestu među slalomašicama, a na 32. mjestu ukupnog redoslijeda.

Druga hrvatska reprezentativka 24-godišnja Andrea Komšić završila je prvu vožnju na 50. mjestu sa zaostatkom od 2.81 sekunde za najbržima, odnosno, imala je za sekundu lošije vrijeme od onoga koje je bilo potrebno za plasman u drugu vožnju.

Skijašice će se za bodove u Svjetskom kupu ponovno boriti već za četiri dana, u četvrtak, 26. studenoga, kad je u austrijskom Lechu na rasporedu utrka paralelnog slaloma.

19. travanj 2024 05:10