Novi remi Dinama u Europi: CSKA bio bolji, ali je i obrana Zagrepčana bila na visokoj razini

Piše D  /  29.10.2020., 08:10h

Nakon početnih ispitivanja snaga, ruska momčad je zagospodarila terenom, a prvu veću priliku stvorili su u 15. minuti kada je Ejuke obišao čitavu Dinamovu obranu i pucao iskosa s desne strane, ali pokraj gola.

Par minuta nakon toga u prilici se našao i Dinamo. Ademi je prošao po lijevoj strani, dodao do Oršića, a njegov dobar udarac brani Akinfejev.

U 25. minuti nova prilika za Ejukea, ali ponovno pored gola. U 38‘ je Nigerijac pucao u okvir gola, ali Livaković je na mjestu. Do kraja poluvremena je još jednom zaprijetio i Vlašić - također pokraj gola.

U drugom poluvremenu i nije viđeno previše prilika. CSKA je imao posjed, ali Dinamova orana je bila na visokoj razini. To se ne može reći za napad, pogotovo za Petkovića koji je većinu lopta nije mogao zadržati u svom posjedu.

U 58. minuti Čalov puca s ruba kaznenog prostora, a Livaković prekrasnom paradom spašava siguran gol. U 70. minuti dobra prilika za Modre. Gvardiol je tukao s 20 metara, lopta se na putu do gola odbija od jednog igrača CSKA i nažalost odlazi malo preko gola.

Posljednjih 15-ak minuta Dinamov gol je bio pod konstantnom opsadom, ali dojam je bio kako CSKA ne bi zabio gol ni da se igralo tri dana.

U 85‘ je Sigurdsson pucao nakon lijepe akcije, ali preslab je to udarac za Livakovića. Na kraju je i završilo 0:0.

Dinamo svakako može biti zadovoljan ovim rezultatom jer su bili momčad koja je manje pokazala na terenu. Svakako treba zabrinuti ta igra u napadu jer Zagrepčani djeluju neprepoznatljivo u odnosu na prošlu sezonu. Zorana Mamića ponajviše treba zabrinuti forma u kojoj se nalazi Bruno Petković koji je i večeras bio nevidljiv.

Treba spomenuti kako je kod CSKA-a Nikola Vlašić odigrao cijeli susret, a Kristijan Bistrović je ušao u 85. minuti.

19. travanj 2024 01:09