Novi poraz Zrinjskog: Željezničar slavio u zaostalom susretu na Grbavici

Piše D  /  28.10.2020., 06:10h

Izuzetno čvrsta igra viđena je na Grbavici, a na kraju je domaći tim uspio da zabije taj gol koji im je donio pobjedu.

Željezničar je mogao povesti već u trećoj minuti. Štilić sa 20-ak metara šutira pod same rašlje protivničko gola, Soldo fantastično brani. Uzrvratio je Zrinjski tri minute kasnije preko Ivančića, no njegov udarac je neprecizan.

Potom je uslijedio period mirne igre u kojem nismo vidjeli apsolutno ništa, a nova uzbuđenja viđena su u 30. minuti kada gosti imaju dobru šansu. Tičinović pokušava lobom matirati Erića, lopta odlazi tik pored gola.

Do kraja prvog poluvremena ništa vrijedno spomena nije se dogodilo na Grbavici i na odmor se otišlo rezultatom 0:0, piše SportSport.ba.

Željezničar je imao šuteve u drugom poluvremenu preko Bekrića i Štilića, Soldo je siguran, a zatim u 66. minuti Ivan Enin fenomenalnim udarcem pogađa gredu i to je bila najbolja šansa za Plemiće u utakmici.

A onda u 71. minuti je viđen i jedini pogodak. Semir Štilić ubacuje iz slobodnjaka, a Frane Ikić se najbolje snalazi i pogađa za 1:0.

Mogao je Željezničar šest minuta kasnije zabiti i drugi gol. Nakon kornera šutira Kosorić, Soldo sjajno brani i spašava svoj tim. Potom je i Hajdarević prijetio Soldi, no vratar Zrinjskog je i njegov udarac obranio.

Plemići nisu mogli previše da naprave u fazi napada. Napadi su im izgledali tromi i Željezničar je sve bez problema branio i na kraju su Plavi zadržali vodstvo i došli su do vrijedna tri boda protiv izravnog rivala u borbi za vrh ljestvice.

18. travanj 2024 01:40