Novi kiks Zrinjskog: Može li itko zabiti gol?

Piše D  /  09.03.2019., 05:03h

Nakon što su odigrali susret bez golova u Mostaru protiv Radnika, aktualni prvak Zrinjski je i 22. kolu Premijer lige odigrao 0:0. Ovog puta na gostovanju kod Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Bila je to otvorena utakmica od samog starta, ali ponovno su golovi izostali. U prvom poluvremenu domaća momčad je bila nešto bolja, pogotovo u ranoj fazi, ali nije bilo posla za vratara Zrinjskog. Kasnije su se i Plemići probudili te su polako preuzimali inicijativu, ali ponovno je Mladost imala bolju priliku u kojoj se našao Arežina, koji je iz dobre pozicije izblokiran.

U 35. minuti Zrinjski dolazi do svojih prilika preko Stojkića i Čurjurića, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu je mostarska momčad pokazala bolju igru i dokazali su kako su fizički spremnija momčad od Mladosti, ali ni to im nije bilo dovoljno da zatresu mrežu. Napadači Zrinjskog su ponovno bili nevidljivi, a najbolju priliku imao je stoper Barišić iz kornera, ali i on puca pored gola.

Tako su Plemići nakon sedam pobjeda protiv Mladosti odigrali neriješeno po prvi put. Ovo je bila ukupno četvrta utakmica momčadi Blaža Sliškovića u drugom dijelu sezone i još uvijek ne znaju za slavlje. Tri puta su u prvenstvu odigrali neriješeno, a izgubili su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bih protiv Sarajeva.

Najveći hendikep Zrinjskog je jasan - neefikasnost napadača jer u četiri utakmice su zabili samo jedan pogodak. Stoga i čudi odluka Blaža Sliškovića zašto nije u sastav uvrstio novog napadača Stanišu Mandića koji je za ovu utakmicu imao pravo nastupa.

Novim remijem Zrinjsk je ostao 8 bodova iza Sarajeva koje ima utakmicu manje jer sutra igra derbi na Pecari protiv Širokog Brijega.