Nogometni klasik na Anfieldu: Liverpool svladao PSG u ljepotici večeri s pet golova

Piše D  /  18.09.2018., 11:09h

Liverpool je uraganski krenuo u utakmicu na Anfieldu i odmah su stavljali na muke obranu Parižana. U 7. minuti imali su Redsi i prvu priliku i to preko Van Dijka ali je njegov udarac sjajno obranio Areoloa.

U jeku Liverpoolovih napada zaprijetio je i PSG preko Neymara i Cavanija u istom napadu, ali Alisson oba udarca brani i pokazuje kako je njegovim dolaskom momčad Jurgena Kloppa dobila veliku sigurnost na vratima.

Odlučio se njemački strateg da u prvih 11 večeras uvrsti Daniela Sturridgea umjesto Firmina, a engleski napadač mu se odužio nakon pola sata igre lijepo zabivši glavom nakon ubačaja Robertsona.

Šest minuta kasnije Liverpool povećava prednost i to iz jedanaesterca. Siguran izvođač bio je James Milner.

No, PSG se u 40. minuti vraća u igru preko Thomasa Meuniera koji je veoma preciznim udarcem svladao i odličnog Alissona.

I u drugom poluvremenu Redsi su bili puno bolja momčad. Njihov najbolji igrač Salah pogodio je u 58. minuti, ali je pogodak poništen zbog prekršaja Sturridgea nad Areolom. Par minuta kasnije Sturridge se našao u kolosalnoj prilici, ali ovog puta loše puca glavom i vratar Parižana to lako zaustavlja.

Dobra utakmica se gledala na Anfieldu mada se svakako više očekivalo od četiri najveće zvijezde na travnjaku. Salah je malo toga pokazao za englesku momčad kao i Cavani, Neymar i Mbappe na drugoj strani.

Liverpool je bolju igru u drugom dijelu mogao krunisati preko Manea koji je fantastičnom solo akcijom predriblao nekoliko igrača pa čak i vratara Areolu, ali je pucao pored gola.

Samo minutu kasnije, točnije u 83‘ je uslijedila kazna. Salah je izgubio loptu na sredini terena, a ona na kraju dolazi do Mbappea koji pogađa za 2:2 i za hladan tuš domaćih navijača koji su očekivali treći pogodak svoje momčadi, a uslijedilo je izjednačenje.

No, ipak je na kraju bolja momčad pobijedila. U drugoj minuti sudačke nadoknade Firmino (u 72‘ zamijenio Sturridgea) pogađa za pobjedu #.2 Liverpoola u još jednom nogometnom klasiku na Anfieldu.