Njemački mediji opširno o ‘dramatičnoj pobjedi‘ Hrvatske koja je ‘šokirala Njemačku‘

Piše D  /  19.01.2020., 06:01h

Njemački san o polufinalu se raspuknuo u dramatičnoj utakmici protiv Hrvatske, piše Frankfurter Allgemeine Zeitung čiji sportski urednik Christian Kamp navodi kako je njemačka reprezentacija dugo izgledala dobro u toj važnoj utakmici. No u posljednjoj fazi momčad Christiana Prokopa se raspala. Razočaranje je ogromno, prenosi Fenix Magazin.

Sjajna navijačka atmosfera u Wiener Stadthalleu, koji igrači vole kako bi dali najbolje od sebe, nije bila dovoljna protiv jednog od favorita prvenstva. Bila je to očekivana teška utakmica i borba do granica onoga što je bilo moguće i dopušteno. Njemačka momčad, koja je u prvom dijelu igrala kao da je pod jakom strujom, otišla je na odmoru s prednosti od 14:11. Kasnije ni pet golova nije bilo dovoljno u dramatičnoj završnici. Momčad Christiana Prokopa, u kojoj su snaga i koncentracija vidno propadale, nije iskoristila vodstva i na kraju je izgubila utakmicu rezultatom 24:25 kao i nadu za polufinale, za koje su Nijemci zadržali samo teoretske izglede. Njemačka ima samo dva boda, iza Hrvatske i Španjolske koji imaju po 6 bodova. Nijemcima predstoje još dvije utakmice, protiv Austrije i Češke, a peto mjesto je sada maksimalni cilj.

Slično donosi i Sport Bild pišući o gorkim trenutcima posljednjih minuta utakmice protiv Hrvatske u kojoj Nijemci nisu uspjeli sačuvati vodstvo od čak 5 golova prednosti. Bila je to drama bez sretnog završetka za njemačke rukometaše koji su izgubili  ključnu utakmicu Europskog prvenstva protiv Hrvatske iako su 45 minuta imali utakmicu pod kontrolom te sjajnog Andreasa Wolffa na vratima. No, u ludnici Wiener Stadthalle, izabranici trenera Christian Prokop potonuli su u posljednjim minutama.

S okamenjenim izrazom lica Prokop je komentirajući utakmicu za “ZDF” kazao kako je to gorak poraz u utakmici u kojoj je presudilo drugo poluvrijeme. Najbolji njemački strijelac Uwe Gensheimer nije bio sposoban za analizu, kazavši tek kako misli da “njegova momčad nije zaslužilia izgubiti”. Nažalost, napravili smo previše lakih pogrešaka u posljednjih deset minuta, utakmice, smatra Gensheimer. Njemački mediji prenose kako je izvanredni vratar Andreas Wolff dugo držao Njemačku u igri. Stajao je na vratima poput stijene, i bio je nesavladiva prepreka za Domagoja Duvnjaka. Luku Cindrića i društvo. U prvih 30 minuta Wolf je tri puta obranio udarce sa sedam metara.

Protiv raspoloženog njemačkog vratara, Hrvatska se u drugom poluvremenu izvukla konstantno dobrom obranom. Njemačka je pri kraju utakmice “djelovala nepredvidivo, iznenađujuće, s mnogo varijabli u hodu”. Nakon što se u igru “dotad samouvjerene njemačke reprezentacije vratio mali nedostatak koncentracije i gubitci lopte, obrana je dovela Hrvate preblizu izjednačenju”. U 47. minuti, kada su Hrvati došli na 21:20, Prokop je rekao svojim igračima kako imaju snage vratiti svoju igru, ali do toga nije došlo. U posljednjoj četvrtini utakmice njemačka momčad je postigla samo tri gola, što je u konačnici presudilo utakmicu u korist Hrvatske, piše Sport Bild.

24. travanj 2024 09:38