Nizozemska u osmini finala

Piše D  /  17.06.2021., 11:06h

Nizozemci su poveli iz penala u 11. minuti, kojeg je nepotrebno skrivio David Alaba. Najbolji austrijski igrač, koji je godinama standardni prvotimac Bayerna, a koji na ovom Euru igra na poziciji libera, na samom lijevom rubu 16-erca, ali unutar njega, nagazio je na nogu desnog braniča Dumfriesa, koji je pao na travnjak. Sudac je prvotno samo odmahnuo rukom, ali nakon provjere VAR-a Nizozemska dobila penal, kojeg je u pogodak pretvorio Memphis Depay, prenosi Hina.

Depay je u 40. minuti trebao povisiti vodstvo Nizozemske. Van Aanholt je uputio dugu loptu u kazneni prostor, a centarfor Weghorst ju je lijepo proslijedio Depayu na drugoj vratnici, no promašio je gol iz neposredne blizine.

Minutu kasnije van Aanholt je u 16-ercu poslužio Wijnalduma, čiji udarac sa 11 metara blokira austrijski branič Ulmer.

U drugom poluvremenu prva šansa ukazala se u 61. minuti. Nakon kornera nizozemski branič Stefan de Vrij puca glavom, ali austrijski golman Bachmann odbija loptu, koje se dokopao De Ligt, a njegov udarac iz blizine blokira Gregoritsch.

Nizozemska je iz polukontre povećala vodstvo na 2-0 u 67. minuti. Memphis Depay je dao dobru loptu prazan u prostor koju je Donyell Malen prihvatio i uletio u 16-eraac te poslužio Denzela Dumfriesa, koji neometan iz blizine trese mrežu. Malen je ušao u igru samo tri minute ranije.

Od Austrijanaca nešto smo vidjeli tek u posljednjih deset minuta susreta. Prvo je u 81. minuti David Alaba pucao sa 20 metara, ali pored gola. A u 84. Saša Kalajdžić je ubacio u kazneni prostor, a Onisiwo iz blizine glavom puca ravno u vratara Stekelenburga.

U ranije odigranom susretu nogometaši Ukrajine svladali su sa 2-1 reprezentaciju Sjeverne Makedonije.

Nakon dva kola na ljestvici vodi Nizozemska sa šest bodova, Austrija i Ukrajina imaju po tri boda, a na začelju je Sjeverna Makedonija s dva poraza. U posljednjem kolu 21. lipnja se sastaju Nizozemska - Sjeverna Makedonija (Amsterdam) i Ukrajina - Austrija (Bukurešt).

18. travanj 2024 08:51