Nizozemska šokirala Njemačku u finišu i donijela Hrvatima status nositelja

Piše D  /  19.11.2018., 10:11h

Nizozemska nogometna reprezentacija u velikoj je drami izbila pobjedu Njemačkoj u Gelsenkirchenu. U posljednjem susretu skupine 1 Lige A Nacija Njemačka i Nizozemska su odigrale 2:2. Ovim remijem Nizozemci su pomogli i Hrvatskoj koja je sada osigurala status nositelja u kvalifikacijama za Euro.

Elf je fantastično ušao u utakmicu i činilo se kako će ostvariti sigurnu pobjedu. Već u 20. minuti vodili su s 2:0 golovima Wernera i Sanea. I nakon postignutih golova izabranici Joachima Lowa su kontrolirali susret i čekalo se samo rutinsko privođenje kraju.

No, Nizozemci u posljednjih pet minuta donose šok domaćinima. Promes u 85. i Van Dijk u 91 donose izjednačenje i Oranje osvajaju skupinu te odlaze u final-four.

Njemačka osim što je završila posljednja u skupini iza Nizozemaca i Francuza, suočena je da izgubi status nositelja u kvalifikacijama za Euro. Ovise o Portugalu, koji je već osigurao prvo mjesto i koji mora pobijediti Poljsku. Ako Poljaci osvoje i bod protiv Portugala bit će bolji od Njemačke koja će s Islandom izgubiti nositeljstvo.

20. travanj 2024 09:17