Niko i Bayern jure prema duploj kruni: Bavarci u finalu Kupa!

Piše D  /  24.04.2019., 10:04h

Nakon što je porazio Werder prije četiri dana u Bundesligi, večeras je Bayern Munchen slavio protiv istog protivnika i u polufinalu njemačkog Kupu. Na Weserstadionu u Bremenu Bavarci su pobijedili s 2:3 i tako se plasirali u finale.

Činilo se kako će to biti još jedna rutinska pobjeda Bayerna jer je Lewandowski u 36. minuti našavši se na pravom mjestu nakon vratnice Mullera pogodio za 0:1, a u 63. minuti Muller spretno dolazi do lopte nakon udarca Goretzke i postavlja 0:2.

Bayern je i nakon vodstva od 0:2 kontrolirao igru i djelovalo je kako Werder ne može ugroziti Bavarce, no onda je uslijedilo ludih 67 sekundi. Prvo je u 74. minuti Osaka pogodio za 1:2, a nakon što se krenulo s centra Werder dolazi do izjednačenja. Kimmich je izgubio loptu na sredini terena, a Rashica fantastično šalje Hummelsa ‘po burek‘ i matira od vratnice Ulreicha za izjednačenje.

No, nije se dugo čekao odgovor Bayerna. U 79. minuti Gabre Selassie ruši Comana u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lewandowski i gosti ponovno vode 2:3.

Mogao je Poljak i do hat-tricka u 90. minuti, ali je nevjerojatno s metra promašio prazan gol i pogodio vratnicu. No, brzo su to zaboravili Bavarci jer je sudac svirao kraj i Bayern Munchen je u finalu Kupa gdje ih čeka Red Bull Leipzig.

Niko Kovač tako ima priliku po drugi put zaredom osvojiti njemački Kup jer je prošle godine s Frankfurtom u finalu pobijedio upravo Bayern.

18. travanj 2024 15:56