Ni Salah ne pomaže: Rusi su u osmini finala

Piše D  /  19.06.2018., 10:06h

Rusija je ponovno opravdala ulogu favorita i slavila protiv Egipta s 3:1 te osigurala plasman u nokaut fazu.

Domaćini Svjetskog prvenstva mučili su se u prvom poluvremenu i nikako da zatresu mrežu Egipćana, no zato je ‘odčepilo‘ u drugom poluvremenu.

Ono po čemu će se ovo Svjetsko prvenstvo pamtiti sigurno su autogolovi. Upravo petim autogolom na Prvenstvu Rusi dolaze do vodstva. Zobnjin se okušao dalekometnim šutem, a njegov udarac, u maniru vrhunskih napadača, u vlastitu mrežu prosljeđuje Fathy za erupciju oduševljenja u Sankt Peterburgu .

U 59. minuti fantastičnu asistenciju Semedeva koristi Čerišev koji kroz noge El Shanawyja donosi Rusiji 2:0. Za napadača Villarreala ovo je bio treći pogodak na Mundijalu i trenutno je najbolji strijelac uz Cristiana Ronalda.

Raspao se Egipat u potpunosti nakon tog drugog pogotka. Arten Dzjuba u 62. minuti pokazuje zašto je najbolji ruski napadač. Fantastično je primio loptu, prevario braniča i zabio za velikih 3:0.

No, 11 minuta kasnije uz pomoć VAR-a Egipat dobiva penal nakon prekršaja nad Salahom. Najbolji igrač Egipta, naravno, preuzima odgovornost i zabija za kakvu takvu nadu Afrikanaca.

Ali, dalje od počasnog pogotka nisu mogli dalje. Završilo je 3:1 i domaćini su iskoristili ‘sretno‘ izvučenu laganu skupinu te prošli u osminu finala, a Mohamed Salah može lagano pakirati kofere sa suigračima.

20. travanj 2024 01:17