Ni raspucani Babo nije mogao pomoći: Memphis šokirao Utah na startu

Piše D  /  24.05.2021., 08:05h

Utah je protiv Memphisa ogroman favorit za prolazak u polufinale Zapadne konferencije doigravanja NBA-a, ali u prvoj utakmici pred svojim navijačima u Salt Lake Cityju Jazzerima nije išlo, pišu 24sata.hr.

Grizzliesi su u napetoj završnici pobijedili 112-109 i poveli 1-0 u seriji na četiri pobjede. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović zabio je 29 poena i dodao pet skokova u 33 minute.

Šutirao je Babo s crte slobodnih devet od devet, među kojima je i pet pokušaja u zadnjoj minuti nakon koje su Jazzeri došli na pola koša zaostatka i gotovo anulirali 17 poena zaostatka iz 39. minute.

Ipak, Dillon Brooks zabio je u zadnjem napadu i riješio pitanje pobjednika. Baš je on bio i najbolji strijelac utakmice s 31 košem i sedam skokova. Utah je prosuo 14 koševa prednosti iz druge četvrtine.

Tijesno je bilo i u utakmici New Yorka i Atlante, duelu četvrte i pete momčadi s Istoka u kojoj su Hawksi također slavili kao gosti 107-105.

Knicksi su držali vodstvo gotovo cijelu zadnju četvrtinu, ali tricom Bogdana Bogdanovića pa preciznom rukom Traea Younga, koji je s 32 koša bio najefikasniji čovjek na parketu Madison Square Gardena, pobjeda je otišla gostima.

Utah i New York bit će domaćini i druge utakmice u noći na srijedu, a onda slijede dvije utakmice u Memphisu odnosno Atlanti.