Ni osam golova Marića nisu spasili Zrinjski od novog poraza

Piše D  /  13.10.2018., 08:10h

Rukometaši Zrinjskog nisu najbolje otvorili novu sezonu rukometne Premijer lige BiH. No, nisu imali ni sreće sa ždrijebom jer je odlučeno da Mostarci prve dvije utakmice igraju u gostima. U prvom kolu su poraženi od Vogošće 28:24, a večeras je Plemićima drugi poraz nanijela Sloga iz Doboja rezultatom 32:27.

Zrinjski je vodio u ranoj fazi utakmice, ali su domaćini uradili seriju od 5:0 te u 14. minuti već imaju osjetniju prednost od 9:5 da bi u 21. minuti susreta Sloga ostvarila i svoju najveću prednost u prvom poluvremenu 14:8. Zrinjski nije dozvoljavao Slogi da se još više odlijepi te se na odmor odlazi sa 17:12.

U nastavku se Zrinjski najviše približio domaćinima nakon tri vezana gola Marijana Marića za 22:19, ali kada je Sloga u 50. minuti otišla na najvećih plus 7 (30:23) bilo je jasno kako Mostarci neće moći izbjeći drugi poraz.

Na kraju je završilo s 32:27.

Najefikasniji kod Zrinjskog bio je Marijan Marić s 8 golova, dok su kapetan Bernard Mandarić i krilo Mladen Bošković zabili po 6 pogodaka.

Sljedeću utakmicu Zrinjski, napokon, igra u Mostaru u dvorani na Bijelom Brijegu u srijedu, a u goste mu dolazi Gračanica.

18. travanj 2024 10:29