Nezaustavljivi Ronaldo doveo Portugal na prag osmine finala

Piše D  /  20.06.2018., 04:06h

Reprezentacija Portugala predvođena svojim najboljim nogometašem svih vremena, Cristianom Ronaldom opravdala je ulogu favorita i pobijedila Maroko. Doduše, teže nego se očekivalo jer je gol zvijezde Real Madrida iz 4. minute bio jedini na utakmici.

A, do njega je došlo nakon kornera i ubačaja Moutinha. Ronaldo je još jednom pokazao koliko je opasan u skok igri i donio rano vodstvo Portugalcima.

Puno su bolji bili aktualni prvaci Europe, a pet minuta kasnije ponovno je Ronaldo zaprijetio, ali ovog puta njegov udarac odlazi tik pokraj vratnice.

No, Marokanci se nisu predavali, hrabro su igrali jer su znali kako će ih poraz izbaciti sa Svjetskog prvenstva. U 28. minuti tražili su jedanaesterac, ali ni glavni sudac, ni VAR se nisu oglasili.

U drugom poluvremenu nastavili su Marokanci s napadima, a samo je sreća spašavala Portugalce jer je nevjerojatno što su Marokanci ispromašivali.

U finišu susreta je afrička momčad imala dvije-tri stopostotne prilike. Jednom je lopta pogodila Pepea koji se našao na pravom mjestu, dok su ostale kolosalne prilike Marokanci nabijali preko gola.

Na kraju 1:0 za Portugal. Cristianu Ronaldu je ovo bio 4. pogodak na Mundijalu i trenutno se izdvojio na vrhu liste najboljih strijelaca. Nevjerojatno je koliko snage još ima u tom čovjeku nakon onakve sezone u Real Madridu s kojim je ponovno došao na krov Europe.

25. travanj 2024 06:09