Neymar odveo PSG u četvrtfinale Lige prvaka

Piše D  /  11.03.2020., 11:03h

Francuski prvak je na praznom Parku prinčeva pobijedio Borussiju Dortmund 2:0 golovima Neymara u 28. i Juana Bernata u 46. minuti prvog poluvremena. Time je klub iz Pariza poništio pobjedu Nijemaca 2:1 iz prvog dvoboja i s ukupnih 3:2 prošao dalje.

PSG je posljednje tri sezone ispadao u osmini finala. Lani od Manchester Uniteda, godinu prije toga od Real Madrida, a 2017. od Barcelone. Ovoga puta je bio uspješniji izborivši četvrtfinale koje nikada nije prošao u Ligi prvaka.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 25. minuti. Cavanji je izašao sam ispred Romana Burkija, pucao, ali je švicarski vrata obranio nogom. Samo tri minuta kasnije PSG je bolju igru okrunio vodstvo. Di Maria je sjajno iz kornera, a Neymar pored Hakimija zabio glavom za vodstvo.

U samoj završnici prvog dijela francuski prvak je povećao vodstvo. Sarabija je ubacio, a Bernat lagano skrenuo loptu u donji lijevi kut za velikih 2-0.

U drugom dijelu Borussija je bila aktivnija, ali bez nekih većih opasnosti pred francuskim vratima. U 73. minuti pucao je Brandt, ali pored gola. Dvije minute kasnije i Emre Can, ali jednako loše.

U samoj završnici susreta došlo je do gužve nakon što je Emre Can načinio prekršaj nad Neymarom, a potom ga gurnuo. Sudac je Canu pokazao crveni karton, dok su Neymar, Di Maria i Marquinhos dobili žute kartone.

19. travanj 2024 13:08