Nemanja Bilbija uništio Velež Pod Bijelim Brijegom

Piše D  /  31.10.2020., 06:10h

Rođeni su prvi zaprijetili preko Radovca koji iz daljine puca preko gola, a par minuta kasnije je i Cvijanović oprobao udarac, ali Brkić odbija loptu u korner.

I kazna za te promašaje je stigla u 14. minuti nakon velike greške Zeljkovića. Filipović mu je uzeo loptu, a defenzivac Veleža ruši ofenzivca Zrinjskog u kaznenom prostoru, a sudac Peljto bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Odgovornost preuzima Bilbija i donosi vodstvo Plemićima.

Zrinjski je nakon gola prepustio loptu Veležu koji je nekoliko puta opasno zaprijetio Brkiću. Vratar Zrinjskog se posebno istakao u 32. minuti kada je sjajno obranio udarac Anđušića.

U drugom poluvremenu Zrinjski povećava vodstvo. U 51. minuti Ivančić je ubacio s desne strane, lopta je dugo letjela, a Bilbija nadskače Daria Ferreyra i superpreciznim udarcem matira Bobića.

Par minuta kasnije velika prilika za Velež. Ponovno je Anđušić sjajno pucao glavom, ali ovog puta njegov udarac odsjeda na gredi.

Zrinjski je bio surov u kažnjavanju gostujućih promašaja, točnije Nemanja Bilbija. U 58. minuti slična situacija kao kod drugog gola. Ponovno ubačaj s desne strane i ponovno Bilbija visoko skače, ali ovog puta Bobić brani njegov udarac. No, Bilbija ponovno dolazi do lopte i zakucava je u mrežu.

U nastavku smo gledali mirniju utakmicu, ali Velež ipak uspijeva doći do počasnog gola. U 80. minuti Ćorluka je srušio Radovića, a Peljto svira penal za Rođene. Siguran izvođač bio je Mulić koji postavlja konačnih 3:1.

Vrijedi istaknuti i priliku Mašića koji je u finišu susreta mogao Plemićima donijeti uvjerljiviju pobjedu, ali njegov volej je zatresao gredu.

Zrinjski se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Veležom, ali Plemići imaju utakmicu manje. Tako je Zrinjski prekinuo niz od dva poraza i slavio u gradskom derbiju što će zasigurno podići atmosferu u svlačionici. U sljedećem kolu Plemići igraju novi derbi, ‘Hercegovački‘ kada pod Bijeli Brijeg stiže Široki Brijeg.