Nema Neymara i Di Marije. Nema problema, tu je Mbappe: Sjajni Francuz razbio Barcu na Camp Nou

Piše D  /  16.02.2021., 09:02h

Iako su mnogi smatrali kako Barcelona može doći do povoljnog rezultata jer kod gostiju u sastavu nije bilo Neymara i Di Marije, Mbappe je, nažalost Katalonaca, imao fantastičnu večer i svojim hat-trickom donio veliku pobjedu francuskoj momčadi.

Nakon početnih ispitivanja snaga i po jedne polu prilike na obje strane, Barcelona je u 27. minuti došla do gola iz penala. Iako se činilo da Kurzawa nije sapleo De Jonga, usporena snimka je pokazala da je sudac Kuipers ipak bio u pravu i da je bilo kontakta. Messi je preuzeo odgovornost i svladao Navasa.

No, vodstvo Katalonaca nije dugo trajalo. Već u 32. minuti fantastična akcija PSG-a. U završnici je Verratti sjajno proigrao Mbappea, a ovaj se rješava Lengleta kao nekog rekreativca i zakucava loptu za 1:1 pored nemoćnog Ter Stegena.

Nakon toga, sijevalo je na obje strane. Parižane su u vodstvo mogli dovesti Kurzawa i Kean, ali oba puca se istakao njemački vratar. Barca je zaprijetila nakon kontre i velike greške Gueyea. Griezmann je pretrčao pola terena, no u završnici nije bio precizan, lopta je otišla par centimetara pored vratnice.

U finišu prvog poluvremena nova velika prilika za Parižane. Icardi je sjajno skočio nakon kornera, ali na sreću ukopanog Ter Stegena, njegov udarac glavom odlazi tik pored vratnice.

Silovito je PSG krenuo u nastavak i u kratkom vremenu stvorio dvije velike prilike. Bolja je bila ova druga, kada je Icardi pomalo neshvatljivo dodao do Keana koji je bio u težoj poziciji, a udarac mladog talijanskog napadača krajnjim naporom zaustavlja Ter Stegen.

U 58. minuti je pokušao Messi iz slobodnog udarca s 20 metara, ali njegov udarac od živog zida odlazi u korner.

Možda je arca mogla dobiti još jedan penal kada je Kean, čini se u kaznenom prostoru, igrao rukom, ali Kuipers ni VAR ne zaustavljaju igru.

Francuski prvak je bio bolji većim djelo prvog i totalnon je dominirao drugim poluvremenom te sesamo čekalo kada će kapitulirati obrana Barce.

To se dogodilo u 65. minuti. Odličnu loptu je na desnoj strani primio Florenzi i ubacio u sredinu, a na nju natrčava Mbappe i svojim drugim golom donosi peogret PSG-u.

Nekoliko trenutaka kasnije mogao je Mbappe upisati hat-trick, ali najbolji igrač Barce večeras - Ter Stegen sjajno brani.

No, u 69. minuti ni Nijemac nije mogao ništa. Padres je ubacio a Kean glavom trese mrežu za 1:3.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao u 79. minuti.

Mogla je Barcelona smanjiti rezultat u 82. minuti kada se Navas poigravao ispred svog gola, ali Griezmann na sreću Kostarikanca nije kaznio Parižane.

U 85. minuti Kylian Mbappe je okrunio fantastičnu večer hat-trickom. Sijevnula je kontra PSG-a (3 na 2), a u završnici Draxler dodaje do francuskog napadača koji sjajnim udarcem zabija za 1:4.

24. travanj 2024 01:05