Nema Mandže, nema golova: Juve jedva izvukao bod u Firenci, a ozlijedio im se i Pjanić

Serie A: Fiorentina - Juventus

ruj 14, 2019

Fiorentina je na svom terenu u 3. kolu Serije A dočekala Juventus i odigrala 0:0.

Viole su puno bolje otvorile utakmicu, a u 16. minuti su imale priliku i povesti kada je golman Juventusa, Szczesny napucao Federica Chiesu, a lopta je završila malo iznad gola i rezultat se ipak nije promijenio.

Samo minutu kasnije Matthijs de Ligt je napravio veliku grešku i lopta je išla prema Riberyju koji je bio sam na pet metara, ali je Szczesny u posljednji tren stigao i spasio svoju ekipu, prenosi Sportsport.ba.

Domaći su nastavili dominirati na terenu i stvarati prilike za gol, a dodatni problemi su nastali za goste kada je Miralem Pjanić u 44. minuti morao napustiti teren zbog ozljede.

Ekipa Vincenza Montelle je i u nastavku bila bolji tim na terenu, ali se torinski klub uspješno branio.

Na kraju je utakmica završila 0:0 iako je Fiorentina imala 15 šuteva na gol Juventusa, od kojih je 8 bilo u okvir gola. Također, Fiorentina je izvela 10 kornera, dok gosti na kraju za 90 minuta nisu izveli niti jedan korner.

Juventus sada nakon tri kola ima 7 bodova, dok je ovo bio prvi bod za ekipu Fiorentine.

Article_Bottom_970x250