Napokon nešto od Kovačića: Hrvat asistent junaku susreta Hazardu

Piše D  /  26.12.2018., 10:12h

Pobjedom Chelsea završen je Boxing day u engleskoj Premier ligi. Plavci su ostvarili gostujuću pobjedu kod Watforda s 1:2, a junak londonske momčadi bio je, naravno, Eden Hazard.

Sarri se ponovno odlučio na sastav bez klasičnog napadača s Belgijancem u vrhu napada i to mu se ovog puta isplatilo. Do uzbuđenja smo čekali do sudačke nadoknade prvog poluvremena. Chelsea je poveo u 45+1‘ kada je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić fantastično uposlio Hazarda, a ovaj majstorski prevario domaćeg vratara i poslao loptu u praznu mrežu za svoj jubilarni 100. pogodak u dresu ‘Plavaca‘.

Bila je ovo tek druga asistencija Kovačića u dresu Chelseaja. A, ne treba ni podsjećati kako se Hrvat još uvijek nije upisao u strijelce.

No, u 45+3‘ Pereyra odlično hvata volej i matira Kepu za poravnanje rezultata.

U drugom poluvremenu Chelsea je bio željniji pobjede, a ponovno je Hazard u glavnoj ulozi. U 58. minuti je izborio penal i sam preuzeo odgovornost. Pogodio je za 1:2 i to je bio i krajnji rezultat.

24. travanj 2024 20:50