Nadal odveo Španjolsku do finala u Barceloni

Piše D  /  24.11.2019., 08:11h

Tenisači Španjolske i Kanade borit će se u nedjelju (16 sati) u Madridu za veliki, srebrni trofej namijenjen pobjedniku Davis Cupa u prvom finalu novog formata ovog 119 godina starog natjecanja, nakon što su u subotnjem polufinalu Španjolci s 2-1 pobijedili Veliku Britaniju, a Kanađani istim rezultatom bili bolji od Rusije.

Španjolce je do njihovog desetog finala ponovno doveo Rafael Nadal, kao što je to učinio i u četvrtfinalnoj pobjedi nad Argentinom. Britanci su poveli pobjedom Kylea Edmunda 6-3, 7-6 (3) protiv veterana Feiciana Lopeza, koji je uskočio u pojedinačni meč umjesto Pabla Carreno-Buste.

Nadal se u drugom singlu lako obračunao s Danielom Evansom svladavši ga sa 6-4, 6-0, a onda je opet zaigrao i u paru, gdje mu je partner bio Lopez. Iako su imali samo jednu neiskorištenu priliku za ‘break‘ te u drugom setu spasili četiri set-lopte Jamieja Murrayja i Neala Skupskog, Nadal i Lopez su na kraju slavili sa 7-6 (3), 7-6 (8) i odveli Španjolsku u deseto finale Davis Cupa, prenosi Hina.

19. travanj 2024 09:16