Na današnji dan rođena je ‘Božja ruka‘ i gol stoljeća

Piše D  /  22.06.2019., 06:06h

Na današnji dan 1986. čuveni Diego Armando Maradona postigao je dva najpoznatija gola u povijesti nogometa. U četvrtfinalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Meksiku snage su odmjerili Argentina i Engleska. Maradona i društvo slavili su s 2-1, a susret su obilježio jedan od najkontroverznijih golova u povijesti i jedan koji se i dan danas smatra najboljim.

U 51. minuti utakmice Maradona je rukom podigao loptu preko Petera Shiltona, a taj potez nazvan je ‘Božja ruka’. Samo četiri minute kasnije Maradona je postigao i pogodak koji se naziva ‘gol stoljeća’…

“Diego Maradona mi je uništio život. On je briljantan nogometaš, ali je mali čovjek. Taj pogodak me je vječno obilježio, bio sam optužen, a da nisam bio kriv”, govorio je svojevremeno sada već pokojni linijski sudac Bugarin Bogdan Dočev.

“Čekao sam suigrače da dođu proslaviti, ali nitko nije dolazio. Derao sam im se: ‘Dođite me zagrliti jer će inače sudac poništiti gol!”, otkrio je pak Maradona nekoliko godina kasnije.

24. travanj 2024 07:45