Može li ih itko zaustaviti!? Fantastični Plemići razbili Kakanj

Piše Toni Raspudić  /  11.04.2018., 07:04h

Nakon velike pobjede u Laktašima protiv aktualnog prvaka Igokee, Plemići su u 6. kolu Lige 6 za prvaka BiH na parketu Bijelog Brijega deklasirali i momčad Kaknja rezultatom 110: 79.

Iako su gosti bolje otvorili susret i vodili tijekom čitave prve četvrtine, u drugoj dionici Zrinjski ubacuje u brzinu više i bježi na dvoznamenkastu prednost. Obrana gostiju kao da nije postojala jer su Mostarci uoči odlaska u svlačionice zabili čak 62 koša.

U trećoj četvrtini Zrinjski je održavao prednost od 15-ak razlike da bi u posljednjoj do kraja dotukao goste iz Kaknja deklasiravši ih s 31 koš razlike.

Mostarska publika uživala je u nikada efikasnijoj predstavi svojih košarkaša koji su zadržali lidersko mjesto na ljestvici.

Čak tri košarkaša Hrvoja Vlašića ubacila su preko 20 koševa, a najefikasniji je bio Sokolović s 25 poena (šut za 2 sjajnih 10/11). Murry je zabio 23 (šut za 3 – 5/5), a Smajlagić 20 koševa.

Kod Kaknja najbolji je bio Nikola Gaćeša s čak 31 košem.

U sljedećem kolu Zrinjski gostuje na Pecari kod Širokog Brijega u ‘Hercegovačkom derbiju‘.

16. travanj 2024 10:02