Modrić s Real Madridom prošao dalje, Brozović i Perišić se oprostili od Europe

Piše D  /  09.12.2020., 11:12h

Uoči posljednjih 90 minuta sve četiri momčadi iz skupine B mogle su do osmine finala, a na koncu radovali su nogometaši Real Madrid koji su pobijedili Borussiju sa 2-0, ali i Nijemci usprkos porazu.

Borussiji su u pomogli Inter i Šahtar odigravši na San Siru bez pogodaka. Da je netko na San Siru zabio išao bi dalje, ovako Borussija prvi put u svojoj povijesti prolazi u osminu finala. Šahtar za utjehu prelazi u Europsku ligu, dok je Inter ostao bez osmine finala treću sezonu uzastopce.

Španjolski velikan je stigao do prednosti već u 10. minuti, Lucas je ubacio, a Karim Benzema sjajno zabio glavom. Njemački sastav je mogao izjednačiti u 24. minuti, Plea je izbio sam ispred domaćeg vratara, ali je pucao pored gola.

Kazna je stigla u 31. minuti. Rodrygo je majstorski nabacio, a Benzema opet zabio glavom za 2-0. Sjajnu predstavu francuski napadač je mogao okruniti i trećim golom u 73. minuti, no njegov udarac je završio u okviru gola.

Benzema je postao tek peti igrač koji je u natjecanju po skupinama Lige prvaka zabio najmanje 50 golova nakon Lionela Messija (71), Cristiana Ronalda (67), Raula (53) i Ruuda van Nistelrooya (50).

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić pružio je još jednu sjajnu predstavu dirgiravši Realovom igrom. U 39. minuti je pogodio vratnicu, a tri minute kasnije je zabio i pogodak, ali ga je sudac poništio zbog zaleđu na početku akcije.

U drugom susretu Inter - Šahtar su tražili pobjedu za prolaz, ali su odigrali razočaravajućih 0-0. Najbliže pogotku bio je Inter, no Lautaro Martinez je u sedmoj minuti pogodio prečku.

Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 68. minuti.

Real je osvojio skupinu s 10 bodova, Borussia ima osam bodova, kao i Šahtar, ali je bolja u međusobnom susretu, a Inter je zadnji sa šest bodova.

24. travanj 2024 05:57