Modrić osvojio nagradu Goal 50: "Čast je primiti nagradu i nastaviti putem dvojice velikana"

Piše D  /  13.11.2018., 03:11h

Luka Modrić ne prestaje s osvajanjem nagrada ove godine, Hrvatski veznjak osvojio je i nagradu Goal 50 koju dodjeljuje priznati svjetski sportski portal Goal.com.

Hrvatski je kapetan uživao u najboljoj godini karijere, jer osvojio je s Realom Ligu prvaka, a Hrvatsku odveo do finala Svjetskog prvenstva u Rusiji. Čitatelji ovog portala su od 50 nogometaša koji su se našli u izboru za najboljeg izabrali Modrića, a iza njega su ostali Cristiano Ronaldo i Mohamed Salah, baš kao što je to bio slučaj i u FIFA-inom izboru.

Hrvat je i u ovom izboru prekinuo osmogodišnju vladavinu Ronalda i Messija, a zadnji nogometaš koji je osim njih dvojice osvojio Goal 50 bio je Wesley Sneijder 2010. godine.

Četvrti po izboru je bio mladi Francuz Kylian Mbappe, a na petom mjestu Leo Messi. Šesto mjesto Kevin de Bruyne, a slijede ga Raphael Varane i Harry Kane.

"Jako sam sretan što mogu primiti ovu nagradu", rekao je Modrić za Goal, te nastavio:

“Zahvalio bih svima koji su glasovali za mene. Čast je primiti je i nastaviti putem te dvojice velikana. Pobijediti nakon te dvojice čini me jako zadovoljnim. Doista mi je čast.”

Modrić je otkrio i kako s Realom ove sezone želi osvojiti četvrtu uzastopnu Ligu prvaka iako su imali loš ulazak u sezonu. Hrvatski kapetan je kazao kako žele s novim trenerom preskočiti sve prepreke i nastaviti napredovati u igri te osvajati trofeje, jer to navijači Reala od njih i očekuju.

Goal 50 godišnja je nagrada u kojoj se rangira 50 najboljih nogometaša svijeta u prethodnih 12 mjeseci. Urednici i novinari Goalova 42 izdanja iz cijeloga svijeta glasovali su prema formi igrača, prethodne godine, igrama u velikim utakmicama, karijeri i uspjesima s klubom i reprezentacijom.

19. travanj 2024 19:39