Mladići Širokog odnijeli bod iz Tuzle, Olimpik savladao Zrinjski

Piše D  /  24.10.2020., 04:10h

Ipak, ovaj bod je kao pobjeda gostima iz Širokog Brijega, budući da su u Tuzlu doputovali sa samo pet prvotimaca i 12 juniora kojima je ovo bio prvi premijerligaški nastup.

Mlada momčad iz Širokog Brijega odolijevala je iskusnijem domaćinu i čak prva povela. Igrala se 76. minuta kada je Mirsad Ramić ubačaj Matea Stanića skrenuo u svoju mrežu.

Samo pola minute kasnije Tuzlaci su izjednačili preko Voje Ubiparipa, a isti igrač u 80. minuti pogodio je vratnicu.

Posljednji na ljestvici Olimpik napravio je veliko iznenađenje u 12. kolu Premijer lige BiH.

Sarajevska momčad svladala je Zrinjski s 3:0, a oba gola vodeća gola postigla je nakon jedanaesteraca koji su napravljeni praktično na isti način. Naime, vratar Zrinjskog Ivan Brkić prvo je u 56. minuti srušio domaćeg igraa Cruza i dobio žuti karton, a onda je u 61. minuti Brkić opet srušio Cruza!

Brazilac je iznesen s terena, a Brkić je dobio crveni karton. Oba jedanaesterca u golove je pretvorio Nemanja Lekanić.

U samoj sudačkoj nadoknadi Olimpik je iskoristio igračku prednost i došao do trećeg gola, a strijelac je bio Aladin Šišić. Plemići su i u ovoj utakmici igrali pod vodstvom Marija Ivankovića koji je na Otoci izveo najjači sastav.

Favorizirani gosti prvih sat vremena dominirali su, imali bezbroj šansi, pogodili čak i vratnicu preko Bilbije, no kako to obično biva kažnjeni su za silne promašaje. Ovo je Zrinjskom četvrti poraz u sezoni, a već u srijedu opet će morati u Sarajevo na zaostalu utakmicu sa Željezničarom, prenosi Sportsport.ba.

17. travanj 2024 05:10