Mladi Hrvat odigrao utakmicu sezone u NBA ligi

Piše D  /  03.03.2021., 08:03h

Nekolicina igrača teksaške momčadi u ovom trenutku ne može igrati zbog ozljeda ili sigurnosnog protokola koji je na snazi zbog pandemije koronavirusa pa je i Šamanićeva minutaža veća. U posljednje četiri utakmice mnogo više vremena provodi na parketu, a sinoć je priliku iskoristio bolje nego u ijednoj dosad.

Rekordan broj koševa, skokova i trica

U najboljoj ovosezonskoj utakmici Šamanić, koji iskustvo stječe u razvojnoj ligi, ostvario je učinak od 14 poena i sedam skokova, što su mu ovosezonski rekordi u objema statističkim kategorijama. Ubacio je i tri trice, najviše u ovoj sezoni. Njegov vjerojatno najbolji trenutak utakmice stigao je u trećoj četvrtini kad je pogodio dalekometni šut za +10 Spursa, a onda odmah i izborio prekršaj u napadu Juliusa Randlea, All-Star igrača iz suparničke momčadi.

‘‘Samopouzdaniji je, manje oklijeva, ne boji se pogriješiti‘‘, pohvalio je Šamanića nakon utakmice trener Spursa Gregg Popovich koji mu je u ovom ogledu dao 20 minuta.

Šamanić je za 14 poena uzeo sedam šutova iz igre i pogodio ih pet. Za tricu je gađao 3-5.

Šestorica igrača Spursa ubacila su dvoznamenkast broj poena, a sve ih je predvodio Trey Lyles s 18 koševa. U redovima poraženih Knicksa 26 je ubacio Immanuel Quickley.

Zubac osam poena i 10 skokova

Dodajmo da je 20 minuta na parketu sinoć proveo i Ivica Zubac čiji su Los Angles Clippersi poraženi od Boston Celticsa sa 112:117. Pobjedničku momčad je predvodio Kemba Walker s 25 koševa i šest skokova, dok je za Clipperse najviše ubacio Kawhi Leonard, 32 poena. Zubac je uz šut iz igre 4-6 utakmicu završio s osam koševa, a imao je i 10 skokova te tri asistencije, prenosi Index Sport.