Messi nastavio gdje je stao prije ozljede: Srušio rekord i zabio 100. gol izvan 16 metara

Piše D  /  07.10.2019., 08:10h

Majstor je majstor, reklo bi se. No, Messi je ipak Messi jer teško da postoji riječ kojom se može opisati nogometna genijalnost omalenog Argentinca. Kapetan Barcelone postavio je novi rekord u velikoj pobjedi protiv Seville i jubilarni 100. put zatresao mrežu izvan golmanovog prostora. Bilo je to u 78. minuti kad je s dvadesetak metara s desne strane pogodio za 4-0.

Gostujući golman Tomaš Vaclik ispružio se kako bi obranio loptu koja nije išla u sam kut gola, ali bila je dovoljno brza da ju ne stigne. To je Messijev 43. gol iz slobodnjaka, a tim golom nije srušio samo jedan, već dva rekorda.

Naime, 32-godišnji Argentinac postao je prvi igrač u 21. stoljeću koji je zabio u 16 sezona španjolskog prvenstva zaredom. Nevjerojatni kapetan Barce samo nastavlja oduševljavati.

Podsjetimo, U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu sa 4-0 skočivši na drugo mjesto ljestvice. Zabijali su redom Suarez, Vidal, Dembele pa Messi, a odličnu predstavu Barcelone na kraju su poljuljala dva crvena kartona.

Prvo je Araujo napravio faul kao posljednji igrač obrane i dobio crveni karton, a zatim je i Ousmane Dembele dobacio nešto sucu zbog čega su zadnjih nekoliko minuta utakmice domaći igrali s dva igrača manje, prenose 24sata.

25. travanj 2024 16:31