Meksiko pobjedom nad J. Korejom gurnuo Njemačku na rub ispadanja

Piše D  /  23.06.2018., 07:06h

Meksikanci su očekivano slavili protiv Južne Koreje rezultatom 2:0 i došli nadomak plasmana u osminu finala.

Veliki favoriti, što su Meksikanci bili u ovom susretu poveli su u 26. minuti pogotkom Carlosa Vele iz jedanaesterca. Prethodno je korejski nogometaš igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Mažić je i bez VARA pokazao na bijelu točku.

I nakon vodećeg pogotka Meksiko je stvarao prilike i bilo je samo pitanje vremena kada će povećati prednost. A to se dogodilo u 66. minuti.

Morali su se Koreanci malo više otvoriti i odmah ih je kaznila meksička polukontra. Lozano je proigrao Chicarita, a ovaj fintom izbaciva protivničkog vratara i zabija za 2:0.

Utješni pogodak, najljepši na utakmici, u sudačkoj nadoknadi postiže najbolji nogometaš Južne Koreje Heung-Min Son. Sjajno je nogometaš Tottenhama pogodio iz daljine.

Ovom pobjedom Meksikanci su blizu osmine finala, a aktualne svjetske prvake Nijemce su gurnuli u neugodan položaj. Nijemci moraju pobijediti večeras Švedsku žele li vidjeti nokaut fazu. Mogu Nijemci proći i ako večeras odigraju neriješeno, no tada moraju u posljednjem kolu skupine F dočekati poraz Šveđana od Meksika. Da osigura prolazak Meksiku je dovoljan bod protiv Švedske.

19. travanj 2024 01:34