Martić zaustavljena u polufinalu, Estonka joj se revanširala

Piše D  /  08.08.2020., 08:08h

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a Estonka je uzvratila Martić za poraz u četvrtfinalu ovogodišnjeg turnira u Dubaiju.

Kontaveit je bolje počela meč i ‘breakom‘ u četvrtom gemu prva došla do prednosti. Martić je imala priliku vratiti ‘break‘ u sedmom gemu, ali je Estonka spasila jedinu priliku hrvatske tenisačice za oduzimanje servisa u prvom setu, a potom još jednim ‘breakom‘ došla do prvog seta nakon 35 minuta igre.

Martić je drugi set otvorila ‘breakom‘ i činilo se da slijedi preokret. No, uslijedila je serija Kontaveit u kojoj je osvojila četiri uzastopna gema za vodstvo 4-1. Do 5-3 je Estonka držala stvorenu prednost, ali je servirajući za pobjedu osvojila samo jedan poen pa se Martić nakratko vratila u meč.

No, uslijedio je desetominutni prekid u kojem je hrvatska tenisačica primila liječničku pomoć, zbog problema s desnim butnim mišićem. Kad se vratila, Martić je servirala za produžetak dvoboja, ali ju je Kontaveit ostavila bez poena i prilike da se nastavi boriti za svoj peti finale na WTA turnirima.

Sa samo 57 posto osvojenih poena na prvom i 36 posto na drugom servisu Petra Martić se nije mogla nadati boljem ishodu protiv 22. tenisačice svijeta.

Kontaveit će se u nedjelju u svom šestom finalu na WTA turnirima boriti za svoj drugi naslov. Prvi je osvojila prije tri godine na travnatoj podlozi u nizozemskom ‘s-Hertogenboschu, a posljednji finale je igrala prošle godine u Stuttgartu.

Estonka će za suparnicu imati pobjednicu drugog polufinala u kojem se sastaju Talijanka Camila Giorgi (WTA - 89.) i Francuskinja Fiona Ferro (WTA - 53.).

19. travanj 2024 08:55