Martić izborila polufinale Rima

Piše D  /  14.05.2021., 12:05h

Najbolju hrvatsku tenisačicu Petru Martić napokon je krenulo! U četvrtfinalu jakog WTA 1000 turnira u Rimu svladala je Amerikanku Jessicu Pegulu.

Ponovno Petra nije najbolje ušla u meč, odmah je izgubila svoj servis gem, ali ga je odmah uspjela i vratiti, a potom uzeti i drugi uzastopni ‘break‘. No, američka se tenisačica ponovno vraća u set ‘breakom‘, da bi obje tenisačice potom držale servis, sve do 5-5 kada je Pegula, u najmanju ruku, servirala za ‘tie break‘.

Do njega nije došla jer joj je Martić u tom trenutku oduzela servis, a potom i sigurnim servis gemom došla do prvog seta.

Martić je u drugom setu napravila ‘break‘ za 3-2, da bi ga odmah u sljedećem gemu izgubila, no napravila je novi pri rezultatu 4-4 te kao u prvom, odservirala za pobjedu.

Za finale će se boriti s boljom iz ogleda Pliskova-Ostapenko, prenose 24sata.

19. travanj 2024 18:39