Martić ekspresno do drugog kola Australian Opena, Querrey izbacio Ćorića

prvi grand slam sezone

sij 20, 2020

Borna Ćorić ispao je u prvom kolu Australian Opena. Hrvatskog tenisača pobijedio je Amerikanac Sam Querrey sa 6:3, 6:4, 6:4.

Ćorić, 25. nositelj prvog Grand Slama godine, prvi set izgubio je nakon izgubljenog servisa u šestom gemu kada je Querrey iskoristio sedmu break-loptu. Odmah na startu drugog seta Amerikanac je napravio novi break, Borna se odmah vratio, ali zatim bez osvojenog poena još jednom izgubio servis i set. U trećem setu nije bilo prilika za break do devetog gema kada je 45. tenisač svijeta iskoristio prvu break-loptu i stigao do pobjede.

Petra Martić, 13. nositeljica, rutinski je prošla dalje. Sa 6:3, 6:0 za 84 minute pobijedila je Christinu McHale. U drugom kolu igrat će protiv Julije Georges koja je Viktoriji Kuzmovoj prepustila također tri gema (6:1, 6:2).