Marin Pongračić briljirao u Wolfsburgovom demoliranju Leverkusena

Piše D  /  26.05.2020., 10:05h

Nogometaši Wolfsburga odigrali su možda i najbolju utakmicu ove sezone Bundeslige. ‘Vukovi‘ su na gostovanju kod Bayer Leverkusena slavili s iznenađujućih 1:4.

Teško da su i navijači gostiju očekivali ovako uvjerljivu pobjedu, pogotovo jer je Leverkusen sjajno igrao otkako se njemačko prvenstvo nastavilo jer su upisali dva sigurna slavlja.

Nevolje po ‘farmaceute‘ su počele u 43. minuti kada mladi hrvatski stoper Marin Pongračić zabija svoj prvijenac nakon ubačaja Arnolda.

Gol pogledajte OVDJE!

U 64. minuti asistent Max Arnold se upisuje i u strijelce golom iz slobodnjaka uz pomoć živog zida, a četiri minute kasnije Steffen ponovno šokira domaćine zabivši glavom za 0:3.

Ako je i bilo dileme oko pitanja pobjednika, nju je otklonio sjajni Marin Pongračić koji zabija i drugi gol na susretu. Ponovno je Arnold ubacio i ponovno hrvatski stoper sjajno prati centaršut i trese mrežu za 0:4.

Do kraja susreta Baumgartlinger je zabio počasni pogodak za Leverkusen i barem malo spasio domaćine debakla. Završilo je s visokih 1:4.

Marin Pongračić je odigrao cijeli susret, a drugi Hrvat kod Wolfsburga, Josip Brekalo igrao je do 65. minute.