Marin Čilić prošao u treće kolo Australian Opena

Piše D  /  22.01.2020., 08:01h

Marin Čilić prvi se od hrvatskih predstavnika plasirao u treće kolo Australian Opena u pojedinačnoj konkurenciji nakon teško izborene pobjede nad Francuzom Benoîtom Paireom u pet setova, bilo je 6-2, 6-7 (6-8), 3-6, 6-1, 7-6 (10-3) nakon tri sata i 37 minuta igre, pišu 24sata.hr.

Nakon izgubljenog servisa na startu prvog seta Čilić je zaredao s tri breaka i lakoćom uzeo prvi set, a posao bi vjerojatno riješio i ranije da je u tie-breaku drugog seta sačuvao vodstvo 5-3 i otišao na 2-0.

Nije se dogodilo, Paire je izjednačio i jednim breakom u trećem setu okrenuo, a onda je - čini se, totalno ispuhan nakon što je u prvom kolu morao u pet setova - izgubio snagu i Marin je to iskoristio.

Nakon dva breaka u četvrtom setu za izjednačenje, u petom breakova nije bilo pa je presudio produženi tie-break u kojem Francuz nije imao šanse (10-3). Bila je to peta uzastopna Marinova pobjeda nad Benoîtom u njihovih šest mečeva.

Čilića sad vjerojatno čeka deveti nositelj Roberto Bautista Agut koji prije toga mora izbaciti Amerikanca saudijskog porijekla Michaela Mmoha, 217. igrača na ljestvici, koji je ušao u turnir zahvaljujući pozivnici.

Za razliku od Marina, Petra Martić nije uspjela izboriti treće kolo. Nju je u tri izjednačena seta, s 4-6, 6-3, 7-5 izbacila Njemica Julia Görges.

Iako je Dućanka dobro otvorila meč i povela 1-0 u setovima, u drugom je jedan izgubljeni servis Njemicu vratio u meč, a Petra će se vjerojatno dugo gristi što kod zaostatka 5-3 i Julijina servisa za 1-1 u setovima nije iskoristila 0-40 kako bi se vratila u drugi set.

Treći set ponudio je još drame. Nakon što je Görges povela 4-2, Martić je uzvratila i povela 5-4, bila je i na dva poena do meča na servisu protivnice, no pobjeda je ipak otišla na stranu Njemice i u njhovu trećem meču, pišu 24sata.

16. travanj 2024 21:20